Ogłoszenia 13.08.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
19 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /13 SIERPNIA 2023/

 1. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w naszej diecezji. Jak wiemy od ubiegłego roku nastąpiła reorganizacja w kwestii kształcenia przyszłych kapłanów w naszej diecezji. W naszym seminarium studiują najmłodsi kandydaci do święceń z kilku diecezji. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
 2. Jutro wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika.
 3. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Decyzją Episkopatu Polski ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na Pomoc Słowenii. Od kilku dni ten kraj zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro. Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają jednak dalsze prośby o wsparcie. Stąd ten apel o pomoc.
 4. Zaś planowana na 15 sierpnia zbiórka do puszek na dalszą budowę kościoła p.w. Bożego Miłosierdzia w Bielawie zostanie przeprowadzona w następną niedzielę. Przypominamy, że celem budowy tej świątyni jest utworzenie w naszej diecezji Centrum Bożego Miłosierdzia i modlitwy o pokój. Dziękujemy za okazane serce.
 5. W środę po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek od godz. 16 do Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wspominamy św. Jacka, prezbitera.
 7. W piątek po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. W sobotę wspominamy św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 9. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą zapraszamy do spowiedzi.
 10. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek liturgii w naszym kościele. W tygodniu Msza Św. o godz. 17. Zaś w niedzielę o godz. 8, 11 i 19 w kościele parafialnym oraz o 9:30 w Jabłowie.
 11. W następną sobotę 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Uroczystości odpustowe w Jabłowie o godzinie 17.00. W tym dniu wyjątkowo Msza św. w kościele parafialnym będzie o godz. 8.
 12. Tradycyjnie jak każdego roku na odpust w Jabłowie uda się z Gorc piesza pielgrzymka. Wyruszymy o godz. 16 spod naszego kościoła. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła, a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.