Ogłoszenia 30.10.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
31 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /30 PAŹDZIERNIKA 2022/

 1. Tak jak zapowiadaliśmy w dniu dzisiejszym zbieramy ofiary do puszek na pomoc cierpiącym mieszkańcom Ukrainy. Ciągle obserwujemy dramat narodu Ukraińskiego. Nie chcemy pozostawać obojętni na ogrom cierpienia naszych sąsiadów. Zebrane ofiary zostaną przekazane siostrze Jonaszy Bukowskiej pochodzącej z Czarnego Boru a posługującej w Czarnomorsku koło Odessy na Ukrainie.
 2. W dniu jutrzejszym o godz. 16:15 uroczyste zakończenie miesiąca różańcowego. Najpierw zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe, a następnie zostaną rozdane nagrody dla dzieci, które zgromadziły najwięcej naklejek za różaniec. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, a szczególnie dzieci.
 3. We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy będzie następujący: w kościele parafialnym o godz. 8 i 11, w Jabłowie o godz. 9:30 /po Mszy dla chętnych poświęcenie pomników na cmentarzu w Jabłowie/ i o godz. 13 na cmentarzu w Gorcach. Po Mszy na cmentarzu dla chętnych poświęcenie pomników. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do ks. Daniela. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 12:30 i 17 w kościele parafialnym.
 4. Do wtorku można jeszcze wrzucać wypełnione kartki wypominkowe. Od środy będzie możliwość przynoszenia ich tylko bezpośrednio do zakrystii. Porządek modlitwy wypominkowej na najbliższy tydzień:
  • w środę: ul. Słowackiego 1-19
  • w czwartek: ul. Słowackiego od 20 do końca
  • w piątek: ul. Staszica
  • w sobotę: ul. Traugutta
   Dodatkowo mieszkańcy Jabłowa mają swoją modlitwę wypominkową w następną niedzielę
   po Mszy o godz. 9:30.
 5. Wypominki w Gorcach rozpoczynają się o godz. 16:30. Najpierw wyczytywani są zmarli polecani przez mieszkańców poszczególnych ulic, omadlani koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce Msza św. za wszystkich zmarłych wyczytywanych w danym dniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej przepięknej modlitwie.
 6. Z tyłu kościoła dla chętnych do zabrania jest porządek tegorocznej modlitwy wypominkowej.
 7. W środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8 i 17 w kościele parafialnym.
 8. W czwartek od godz. 16 do 16:30 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 10. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 11. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na plebanii od godz. 9 do godz. 12:00.
 12. Nadal zwracamy się z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów związanych z postawieniem fundamentu oraz wynajmem dźwigu do montażu krzyża misyjnego. Kosztowało nas to 2200 zł. Dotychczas zebraliśmy 550 zł. Koperty na ten cel jak zawsze wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.