Ogłoszenia 16.10.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
29 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /16 PAŹDZIERNIKA 2022/

 1. W dniu dzisiejszym kończymy w naszej parafii Misje Święte. Wyrażamy ogromne podziękowanie dla naszego misjonarza Ks. Krzysztofa Herbuta za ich poprowadzenie. Przy okazji wyrażamy wdzięczność wszystkim paniom, które pomogły w zorganizowaniu posiłków w czasie Misji.
 2. Po Mszy o godz. 12:30 poświęcimy nowy krzyż misyjny. Zapraszamy wszystkich naszych parafian na to wyjątkowe wydarzenie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy jego fundatorowi Panu Mirosławowi Chudykowi. Jak już informowaliśmy koszt krzyża nie zawierał kosztów fundamentu oraz wynajmu dźwigu do montażu krzyża. Kosztowało nas to dodatkowo 2200 zł. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie. Koperty na ten cel jak zawsze wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła.
 3. Jeżeli ktoś jeszcze nie nabył to nadal są dostępne krzyżyki misyjne do zawieszenia nad drzwiami naszych domów. Cena krzyża to 15 zł. Dostępne są także modlitewniki z dużymi literami szczególnie przydatne osobom starszym. Koszt modlitewnika to 25 zł.
 4. Od jutra ponownie poranne Msze św. w tygodniu będą sprawowane w kaplicy na plebanii.
 5. Jutro przeżywamy wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Jest to także dzień imienin naszego Biskupa seniora Ignacego Deca. Polecajmy jego osobę w naszych modlitwach.
 6. We wtorek przeżywamy święto św. Łukasza, Ewangelisty. Także we wtorek uczniowie naszej Szkoły Podstawowej w Gorcach przedstawią w naszym kościele o godz. 11:45, montaż słowno-muzyczny z okazji 22 Dnia Papieskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian do udziału w tym wydarzeniu.
 7. W środę wspominamy bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę.
 8. W czwartek wspominamy św. Jana Kantego, prezbitera. Także w tym dniu od godz. 16 do 16:30 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszach Św. ucałowanie relikwii.
 10. W następną niedzielę będziemy chcieli wspomóc Papieskie Dzieła Misyjne przez ofiary składane do puszek na pomoc dla ok. 1200 najbiedniejszych diecezji na świecie. W ubiegłym roku z tej akcji uzyskano ponad 1 mln dolarów, które zostały przekazane dla najbardziej potrzebujących.
 11. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Było nas 443 osoby co stanowi 12,2% mieszkańców naszej parafii. Do komunii św. przystąpiło 168 osób co stanowi 38,8% obecnych na Mszach świętych.
 12. Od dnia dzisiejszego możemy zabierać z kościoła kartki wypominkowe. Wypełnione kartki prosimy włożyć w kopertę i wrzucić do skrzynek, które są wystawione z przodu kościoła przy bocznych ołtarzach. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominek.
 13. Trwamy w miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 16:30 wspólnie gromadzimy się przed najświętszym sakramentem na tej pięknej modlitwie. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, szczególnie zaś dzieci i młodzież.
 14. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę w cenie 10 zł oraz Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.