Ogłoszenia 13.11.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
33 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /13 LISTOPADA 2022/

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 14. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Ukrainy. Zachęcamy do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Dzisiaj jego głównym celem jest pomóc przetrwać tragedię, jaka wciąż się dzieje naszym ukraińskim braciom i siostrom w wierze. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” może realizować projekty pomocy dla chrześcijan w Ukrainie.
 2. W środę po Mszy wieczornej nowenna do MB Nieustającej pomocy
 3. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu przeżywamy także wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 4. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu wspominamy także bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
 5. Po kilkutygodniowej przerwie powracamy do codziennego odmawiania Różańca prowadzonego przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 6. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 7. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 8. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych na Rekolekcje Diecezjalne, które odbywać się będą na hali OSIR w Świebodzicach w dniu 20 listopada 2022 roku. Prowadzącym rekolekcje w tym roku jest ks. prof. Mariusz Rosik. Temat rekolekcji: Przynieś dar swój przed ołtarz. Szczegółowe informacje na temat rekolekcji dostępne są na naszej stronie parafialnej.
 9. Nadal w zakrystii dostępna jest książka Marii Simmy o jej spotkaniach z duszami czyśćcowymi. Chętnych zachęcamy do zakupu w cenie 20 zł za egzemplarz. Dostępny jest także kalendarz książkowy na 2023 rok Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w cenie 20 zł.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary na pokrycie kosztów postawienia nowego Krzyża Misyjnego. Zebraliśmy 1750 zł. Całkowity koszt wynosi 2200 zł. Koperty na ten cel jak zawsze wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.