Ogłoszenia 09.10.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
28 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /9 PAŹDZIERNIKA 2022/

 1. Dzisiaj rozpoczynamy wyjątkowy czas w naszej parafii a mianowicie Misje Święte. Bardzo serdecznie witamy naszego misjonarza Ks. Krzysztofa Herbuta. Przez najbliższy tydzień będziemy chcieli z pomocą ks. Krzysztofa odbudowywać naszą wiarę. W związku z tym wydarzeniem ulegnie częściowej zmianie porządek Mszy św. W tygodniu zamiast o godz. 17 będziemy się gromadzili o godz. 18. W czasie misji wszystkie Msze św. będą sprawowane w kościele parafialnym. Okazja do spowiedzi w tym wyjątkowym czasie codziennie pól godziny przed Mszą św.
 2. Każdy z nas otrzymał do domu szczegółowy program Misji Świętych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nim i uczestnictwa w całych misjach.
 3. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym odbywa się organizowane przez Instytut Statystki Kościoła Katolickiego badanie niedzielnych praktyk religijnych czyli liczenie wiernych.
 4. Od dzisiaj przez cały okres Misji w zakrystii dostępne są krzyżyki misyjne do zawieszenia nad drzwiami naszych domów. Cena krzyża to 15 zł. Zostaną poświęcone w ostatni dzień misji. Dostępne są także modlitewniki z dużymi literami szczególnie przydatne osobom starszym. Koszt modlitewnika to 25 zł.
 5. Tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu w dniu dzisiejszym zbiórka ofiar do puszek dla Stypendystów Fundacji św. Jana Pawła II. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 6. Trwamy w miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej. W tym tygodniu ze względu na misje Różaniec będzie odmawiany o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 7. Jutro przypadają imieniny Ks. Daniela. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji na Mszę św. o godz. 18.
 8. W czwartek wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 9. W sobotę wspominamy św. Teresę od Jezusa.
 10. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 10 do 10:30 oraz od godz. 15:30 do 16.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 12. Jak zapewne zauważyliśmy przed kościołem stoi już nowy krzyż misyjny. Wyrażamy ogromną wdzięczność jego fundatorowi Panu Mirosławowi Chudykowi. Jak się okazało cena za krzyż nie zawiera wydatków związanych z wykonaniem fundamentu oraz wynajmem dźwigu do montażu krzyża. Kosztowało nas to dodatkowo 2200 zł. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie. Koperty na ten cel jak zawsze wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę w cenie 10 zł oraz Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.