Ogłoszenia 06.11.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
32 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /6 LISTOPADA 2022/

 1. W dniu dzisiejszym przypada I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na plebanii od godz. 9 do godz. 12.
 2. W tym tygodniu kończymy modlitwę wypominkową. Porządek będzie następujący:
  – w poniedziałek: ul. Zachodnia, Olimpijska, Różana, Cicha i Kochanowskiego.
  – we wtorek: ul. Broniewskiego, Słoneczna, Partyzantów, Spokojna i pl. Zwycięstwa
  – w środę: ul. Kościuszki
  – w czwartek: ul. Chopina, Górnicza, Jasna, Grunwaldzka, Warszawska oraz kartki bez adresu i z poza parafii
 3. Wypominki rozpoczynają się o godz. 16:30. Najpierw wyczytywani są zmarli polecani przez mieszkańców poszczególnych ulic, omadlani koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce Msza św. za wszystkich zmarłych wyczytywanych w danym dniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej przepięknej modlitwie.
 4. W środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 5. W czwartek od godz. 16 do 16:30 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu przeżywamy także wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 6. W piątek wspominamy św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada także Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.
 7. W sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 8. Jak już usłyszeliśmy w liście w przyszłą  niedzielę, 13 listopada, odbędzie się 14. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Ukrainy. Zachęcamy do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Dzisiaj jego głównym celem jest pomóc przetrwać tragedię, jaka wciąż się dzieje naszym ukraińskim braciom i siostrom w wierze. Dzięki ofiarom składanym za tydzień do puszek Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” może realizować projekty pomocy dla chrześcijan w Ukrainie.
 9. W ubiegłą niedzielę także zbieraliśmy ofiary na pomoc cierpiącym mieszkańcom Ukrainy zamieszkującym Czarnomorsk koło Odessy. Udało nam się uzbierać 1400 zł. Zebrane ofiary zostaną dzisiaj przekazane siostrze Jonaszy Bukowskiej pochodzącej z Czarnego Boru, a posługującej właśnie w Czarnomorsku. W imieniu siostry bardzo serdecznie dziękujemy.
 10. Po zakończonych Misjach świętych w naszej parafii pojawiały się pytania o możliwość zakupienia książki Marii Simmy o jej spotkaniach z duszami czyśćcowymi. W zakrystii jest już dostępna ta pozycja. Chętnych zachęcamy do zakupu w cenie 20 zł za egzemplarz.
 11. Dotychczas na pokrycie kosztów postawienia nowego Krzyża Misyjnego zebraliśmy 1100 zł. Całkowity koszt wynosi 2200 zł. Koperty na ten cel jak zawsze wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.