Ogłoszenia 02.10.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
27 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /2 PAŹDZIERNIKA 2022/

 1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 2. We wtorek wspominamy św. Franciszka z Asyżu.
 3. W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek od godz. 16 do nabożeństwa Różańcowego adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek wspomnienie NMP Różańcowej. W czasie Mszy o godz. 17 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 6. W tym dniu przypada także I Piątek miesiąca. Serdecznie zachęcamy do podjęcia praktyki 9 Pierwszych Piątków miesiąca. Aby ją spełnić należy w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. i przystąpić do komunii św. Osoby niebędące w stanie łaski uświęcającej zapraszamy w tym dniu od godz. 16:30 do skorzystania ze spowiedzi.
 7. Trwamy w miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 16:30 wspólnie gromadzimy się przed najświętszym sakramentem na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, szczególnie zaś dzieci i młodzież. Codziennie w tygodniu odmawiamy Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 8. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 9. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 10 do 10:30 oraz od godz. 15:30 do 16.
 10. Pamiętamy o tegorocznych Misjach Świętych w naszej parafii. Już od następnej niedzieli rozpoczniemy ten wyjątkowy czas. Do wszystkich domów naszej parafii dostarczyliśmy już foldery z programem Misji Świętych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w rozprowadzeniu tych materiałów. Prośmy też w naszych modlitwach o błogosławione owoce tego wyjątkowego czasu.
 11. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w opłaceniu zakupu desek do kościoła serdecznie dziękujemy.
 12. Za tydzień tak jak słyszeliśmy w liście zbiórka ofiar do puszek dla Stypendystów Fundacji św. Jana Pawła II. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła, a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Zachęcamy także chętnych do włączenia się w sprzątanie naszego kościoła, które odbywa się zawsze w sobotę w godz. 8-12.
 14. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Wróblowi za przygotowanie dekoracji różańcowej na miesiąc październik. Także wielkie podziękowanie dla Panów Andrzeja Wróbla, Romana Felisiaka, Henryka Hopa i Mariana Kościelniaka za pomoc w przy postawieniu fundamentu pod krzyż misyjny.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę w cenie 10 zł oraz Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł. Do nabycia również kolejny numer Gościa Niedzielnego Extra w cenie 12 zł. Tym razem poświęcony jest Bożemu Miłosierdziu i jego apostołce – Świętej siostrze Faustynie.