Kolęda 10 – 12.01.2022

W tym tygodniu odbywa się druga forma tegorocznej kolędy. Ci, którzy nie zaprosili nas do swoich domów mogą odbyć kolędę uczestnicząc w specjalnych Mszach kolędowych. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do kościoła na wspólne spotkanie duszpasterskie.

Plan jest następujący:

  • poniedziałek 10 stycznia : rodziny z ul. SŁOWACKIEGO, BRONIEWSKIEGO, SŁONECZNEJ, PARTYZANTÓW, SPOKOJNEJ i pl. ZWYCIĘSTWA.
  • wtorek 11 stycznia : rodziny z ul. STASZICA, TRAUGUTTA, ZACHODNIEJ, OLIMPIJSKIEJ, RÓŻANEJ, CICHEJ i KOCHANOWSKIEGO.
  • środa 12 stycznia : rodziny z ul. KOŚCIUSZKI, CHOPINA, GÓRNICZEJ, JASNEJ, GRUNWALDZKIEJ i WARSZAWSKIEJ.

Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18 w naszym kościele parafialnym. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą pojemnik z wodą, która w czasie Mszy św. zostanie poświęcona. Następnie zabierzecie ją do waszych domów aby w gronie rodzinnym odprawić „Kolędową Liturgię rodzinną”. Z tyłu kościoła wciąż znajdują się kartki ze szczegółowymi informacjami na temat tej formy kolędy. Z drugiej strony kartek jest miejsce na imię, nazwisko i adres. Jak wiemy w czasie każdej wizyty duszpasterskiej odnotowujemy w kartotece fakt odbycia takiego spotkania. W tym roku uczynimy to na podstawie tej wypełnionej kartki, którą prosimy włożyć do koperty i zabrać ze sobą do kościoła na tę specjalną Mszę św. W tej samej kopercie można złożyć ofiarę przeznaczoną na potrzeby Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz naszej Parafii. Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie może przybyć na wyznaczony dzień to nic straconego. Przy tej formie wizyty wystarczy przyjść w inny dzień kiedy odbywa się takie spotkanie.