Ogłoszenia 31.01.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /31 STYCZNIA 2021/
1. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem MB Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 8 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 16 w Jabłowie. Na każdej Mszy św. poświecenie świec. Na Mszy o godz. 17 poświecenie świec dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej.
2. Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do piątku/ zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii. Dzięki temu w cieplejszych warunkach można uczestniczyć we Mszy Św.
3. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek przeżywamy I czwartek miesiąca. Od tego tygodnia na prośbę naszych parafian w każdy czwartek będzie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynać się będzie o godz. 16 i będzie trwała do Mszy wieczornej.
5. W piątek I Piątek miesiąca. O godz. 16:30 Droga krzyżowa prowadzona przez przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jest to także dzień wspomnienia św. Agaty. Tradycyjnie w tym dniu możliwość poświęcenia chleba św. Agaty. Błogosławiony 5 lutego chleb chronić ma nas przed ogniem. Jest także zabierany w podróż, aby ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca i św. Agata ma pomóc ten ogień ugasić.
Dlatego poświęcony w tym dniu chleb matki ofiarują dzieciom, gdy te opuszczają dom rodzinny wyjeżdżając do szkoły lub na emigrację. Zdarza się, że kierowcy poświęcony chleb umieszczają w swoich samochodach. Serdecznie zapraszamy do przyniesienia i poświęcenia chleba.
6. Nadal zawieszone są odwiedziny chorych w ich domach. Pragniemy poinformować, że planujemy przywrócić odwiedziny chorych po zakończeniu narodowego programu szczepień Seniorów 70+. Będzie to dla nas sygnał, że możemy bezpiecznie ponownie odwiedzać naszych drogich seniorów.
7. W sobotę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Dlatego po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
8. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
9. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.