Ogłoszenia 24.01.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /24 STYCZNIA 2021/

1. W ostatnich tygodniach docierały do nas informacje na temat ofiar
najsilniejszego od 140 lat w Chorwacji trzęsienia ziemi, które w dniach 29 grudnia 2020 r. i 6 stycznia 2021 r. nawiedziło ten kraj. Setki osób zostało rannych, tysiące pozbawione dachu nad głową. Straty materialne szacowane są na miliony dolarów. W obliczu skutków tego kataklizmu chorwacka Caritas zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Podejmując ten apel włączamy się dzisiaj w pomoc na rzecz poszkodowanych. Po Mszach Św. można złożyć ofiary do puszek na ten cel. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
2. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na fundusz remontowy. Udało się uzbierać 1380 zł. Dziękujemy za wsparcie.
3. Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do piątku/ zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii. Dzięki temu w cieplejszych warunkach można uczestniczyć we Mszy Św.
4. Jutro przeżywamy święto nawrócenia św. Pawła, apostoła.
5. We wtorek wspominamy św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
6. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
7. W czwartek wspominamy św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
8. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa prowadzona przez przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
9. W sobotę rocznica poświęcenia Katedry Świdnickiej.
10. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
11. Nadal dzięki władzom naszego miasta oraz wsparciu KGHM Polska Miedź dostępne są zestawy do ochrony osobistej dla seniorów. Zachęcamy osoby starsze do skorzystania po raz kolejny z otrzymanych zestawów, które są wystawione w pudle przy wejściu do zakrystii.
12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.