Ogłoszenia 17.01.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /17 STYCZNIA 2021/

1. Od jutra Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do piątku/ zarówno rano jak i po południu będą sprawowane w kaplicy na plebanii. Dzięki temu w cieplejszych warunkach będzie można uczestniczyć we Mszy Św.
2. We wtorek wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.
3. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek wspominamy św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę
5. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa prowadzona przez przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
6. W następną niedzielę nasz wikariusz Ks. Rafał będzie obchodził swoje imieniny. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Mszę o godz. 12:30. Będzie ona sprawowana właśnie za naszego solenizanta.
7. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do naszego kościoła parafialnego.
8. Przypominamy także, że okazja do spowiedzi jest w dni powszednie 15 minut przed Mszą wieczorną.
9. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość.
10. W ostatnich dniach docierały do nas informacje na temat ofiar najsilniejszego od 140 lat w Chorwacji trzęsienia ziemi, które w dniach 29 grudnia 2020 r. i 6 stycznia 2021 r. nawiedziło ten kraj. Setki osób zostało rannych, tysiące pozbawione dachu nad głową. Straty
materialne szacowane są na miliony dolarów. W obliczu skutków tego kataklizmu chorwacka Caritas zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.
Podejmując ten apel będziemy mogli włączyć się w pomoc na rzecz poszkodowanych przez ofiary składane za tydzień po Mszach św. do puszek. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.
11. Są jeszcze wolne intencje w miesiącu styczniu i lutym. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za żywych jak i za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła nadal znajdują się w dużych kopertach foldery na temat intencji Mszalnych. Zawierają one informacje o tym czym są intencje Mszalne, jakie są rodzaje intencji oraz jak i za kogo można zamawiać Msze św. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.
12. Także nadal dzięki władzom naszego miasta oraz wsparciu KGHM Polska Miedź dostępne są zestawy do ochrony osobistej dla seniorów. Zachęcamy osoby starsze do skorzystania po raz kolejny z otrzymanych zestawów, które są wystawione w koszu przy wejściu do zakrystii.
13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.