Ogłoszenia 20.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 NIEDZIELA ADWENTU /20 GRUDNIA 2020/

1. W tym tygodniu kończymy już okres Adwentu. Mamy jeszcze kilka dni na skorzystanie ze spowiedzi. Zapraszamy od poniedziałku do środy 15 minut przed Mszą Św.
2. Nadal po Mszach św. dostępne są w zakrystii opłatki wigilijne. Z tyłu kościoła znajdują się koperty, które należy wypełnić przed nabyciem opłatków. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary przy okazji nabywania opłatków wigilijnych.
3. Także w zakrystii do nabycia są jeszcze świece na stół wigilijny. Małe świece są po 5zł duże zaś po 12zł.
4. Od poniedziałku do środy Msza Św. roratnia w naszym kościele o godz. 17. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci. Te, które zdobyły najwięcej naklejek z rorat otrzymają nagrody.
5. W czwartek przeżywamy Wigilię Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msza św. tylko rano o godz. 8 w kaplicy na plebanii. Po zapadnięciu zmroku zasiądziemy do wigilijnych stołów. Pamiętajmy o tradycyjnym przygotowaniu i przebiegu wieczerzy wigilijnej. Stół nakrywamy białym obrusem, przyozdabiamy go zielonym igliwiem i świeczkami, pod
obrusem umieszczamy siano. Na stole kładziemy Pismo święte, opłatek i stawiamy dużą świecę na środku oraz nakrywamy jedno nakrycie więcej. Spotkanie zaczynamy od znaku Krzyża. Następnie zapalamy dużą świecę i czytamy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Po wysłuchaniu słowa Bożego odmawiamy modlitwę za żywych i za zmarłych z naszych rodzin. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem i zasiadamy do
wieczerzy.
6. W nocy udajemy się do kościoła na Pasterkę. Chcemy umożliwić bezpieczne uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu jak największej liczbie osób dlatego zdecydowaliśmy, że dodatkowo o godz. 22:00 będzie Pasterka w kościele parafialnym. Poza tym tradycyjnie o godz. 22:00 będzie Msza w Jabłowie, a o godz. 24:00 w kościele parafialnym.
7. W piątek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. będą w następującym porządku. W kościele parafialnym o godz. 8, 11 i 12:30 oraz w Jabłowie o godz. 9:30. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 17. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8. W sobotę przypada drugi Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie taca z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na Uczelnie Katolickie.
9. W dzisiejszą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Obecnie zbieramy fundusze na nieoczekiwane wydatki związane z wykupem od miasta gruntów obok plebanii. Zapłaciliśmy już za nie prawie 4700 zł. Okazało się jednak, że w tej kwocie nie jest ujęta usługa notarialna. Będzie to około 1500 zł. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na ten cel.
10. Jak zapewne już wiecie w tym roku ze względu na pandemię nie odbędą się w tradycyjny sposób odwiedziny duszpasterskie /kolęda/. Dotychczas to zawsze kapłan przychodził do Waszego domu czy mieszkania by je pobłogosławić. W tym roku będzie inaczej. Od 28 grudnia będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic do kościoła na wspólne
spotkanie duszpasterskie. Szczegółowe informacje wraz z porządkiem tych spotkań znajdują się w przygotowanych z tyłu kościoła kopertach. Dla każdej rodziny przeznaczona jest osobna koperta. Dlatego można zabrać je także dla swoich bliskich lub znajomych, którzy nie mogą odebrać ich osobiście. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu
telefonicznego.
11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.