Ogłoszenia 02.02.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA – OFIAROWANIE PAŃSKIE
02.02.2020

I. Podziękowania
1. Dziękuję za przygotowanie Kościoła i kaplicy na niedzielę i najbliższy tydzień.
2. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, z której 1000 zł zostanie przekazane na Katedrę Świdnicką
3. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli księży po kolędzie, jak również za ofiary złożone przy tej okazji. W czasie wizyty odwiedziliśmy ok 800 mieszkań (ok 50%)

II. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
W Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Stąd składka na tacę w dzisiejszy dzień przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji.

III. I niedziela miesiąca
Dzisiaj I niedziela miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy św. o. Pio od godziny 9.00 do 15.00. Zakończona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia i zmianą tajemnic różańcowych

IV. Koncert kolęd
02 lutego o godzinie 15.00 w parafii Trójcy Świętej w Boguszowie odbędzie się koncert kolęd. Szczegółowe informacje na plakacie.

V. Porządek Mszy Św. w tygodniu
Porządku Mszy św. Msze św. w tygodniu o 8.00 i 17.00

VI. Wspomnienie św. Błażeja
W poniedziałek 03.02.2020 r. specjalna modlitwa za wstawiennictw św. Błażeja o zdrowie gardła i właściwe korzystanie z daru mowy.

VII. Wypominki
We wtorek (04.02) o 16.30 nabożeństwo wypominkowe o godzinie 16.30. Będziemy modlić się za zmarłych wpisanych przez mieszkańców z ul. Słowackiego nr od 20 do końca.

VIII. Wspomnienie św. Agaty
W środę wspomnienie św. Agaty. Tradycyjne poświęcenie chleba i wody.

IX. Pierwszy czwartek miesiąca
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona modlitwą za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

X. Pierwszy piątek miesiąca
1) Wizyta u chorych
W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W tym dniu Ks. proboszcz odwiedzi chorych rozpoczęcie wizyt rano, zakończenie koło południa. Będą to chorzy zgłoszeni z ulic: Kościuszki, Traugutta, Warszawskiej, Różanej, Pl. Zwycięstwa. Chorych można jeszcze zgłosić telefonicznie, w zakrystii lub w kancelarii
2) Nabożeństwa
W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 15.30 godzina miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o 16.45 nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W trakcie nabożeństw możliwość przystąpienia do spowiedzi.

XI. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00 do 16.30 w sobotę od godziny 9.00 do 10.00
2. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się po Mszach świętych lub umawiać się telefonicznie

XII. Rekolekcje Domowego Kościoła
W dniach od 7.02 do 12.02 ks. proboszcz będzie prowadził rekolekcje dla członków Domowego Kościoła gałęzi Ruchu Światło-Życie. Prośba o modlitwę.

XIII. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli. W Gościu krótki artykuł o naszej parafii.