Ogłoszenia 11.02.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  • NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /11 LUTEGO 2024/
  1. Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy w tym dniu będzie następujący: w Kościele parafialnym Msze o godz. 8 i 17 zaś w Jabłowie o godz. 15. W czasie każdej Mszy św. posypanie głów popiołem.  W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych.
  2. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
  3. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Szczególnie zachęcamy do licznego udziału dzieci i młodzież. Droga Krzyżowa oraz Msza wieczorna w Piątek będzie sprawowana w kościele parafialnym.
  4. Od przyszłej niedzieli przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
  5. Od Środy Popielcowej wystawiona będzie z przodu kościoła skarbona na Jałmużnę Wielkopostną. Jest to coroczna akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie naszej uwagi, na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz.
  6. Wkrótce minie kolejna rocznica inwazji Rosji na Ukrainę. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych z września 2023, od początku wojny zostało poszkodowanych ponad 27 tys. osób cywilnych, z czego 14 tys. odniosło rany, 7 tys. poniosło śmierć, w tym ok. 500 dzieci. Zginęło ok. 70 tys. żołnierzy ukraińskich, a 120 tys. odniosło rany. Na całym świecie zarejestrowano prawie 6,5 mln uchodźców wojennych z Ukrainy, w tym prawie 1 mln w Polsce. Od samego początku wojny Kościół w Polsce świadczy pomoc potrzebującym Ukraińcom zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Wojna trwa nadal, dlatego – mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Jako Kościół w Polsce pragniemy kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego Episkopat Polski zwraca się do nas z gorącym apelem o pomoc. W Środę Popielcową zorganizujemy zbiórkę ofiar do puszek na ten właśnie cel. Z góry dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.
  7. Bardzo prosimy aby osoby, które już się zdecydowały na pielgrzymkę do Medjugorje dostarczyły do ks. Proboszcza wypełnioną kartę uczestnictwa oraz zaliczkę w wysokości 200 zł.  Przypominamy, że pragniemy również zorganizować pielgrzymkę objazdową do Rumunii w dniach od 29 czerwca do 06 lipca br. Program pielgrzymki znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Bliższe informacje i zapisy u ks. Grzegorza. 
  8. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł za egzemplarz.