Ogłoszenia 31.07.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /31 LIPCA 2022/

 1. Jutro wspominamy św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 2. W środę po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek od godz. 16 do Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wspominamy św. Jana Marię Vianneya, prezbitera.
 4. W piątek po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. O godz. 16 15 Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu sercu Maryi. Zachęcamy do udziału. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 6. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 7. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą zapraszamy do spowiedzi.
 8. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek liturgii w naszym kościele. W tygodniu Msza Św. o godz. 17. Zaś w niedzielę o godz. 8, 11 i 20 w kościele parafialnym oraz o 9:30 w Jabłowie.
 9. Także Kancelaria Parafialna w tym okresie funkcjonuje inaczej. Wszelkie sprawy kancelaryjne można załatwić w zakrystii kościoła po każdej Mszy lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. /tel. 533 535 423/.
 10. Pragniemy poinformować, że w tym roku będą miały miejsce w naszej parafii Misje Święte. Odbędą się w dniach od 9 do 16 października br. Poprowadzi je ksiądz Krzysztof Herbut wieloletni koordynator Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej. Prośmy w naszych modlitwach o błogosławione owoce tego wyjątkowego czasu. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione we wrześniu.
 11. Dotychczas zebraliśmy na ogrzewanie kościoła sumę 3800 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na ten cel.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła, a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Zachęcamy także chętnych do włączenia się w sprzątanie naszego kościoła, które odbywa się zawsze w sobotę w godz. 8-12. Można przyjść na krótszy czas wykonując tylko jakąś jedną pracę.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.