Ogłoszenia 07.08.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
19 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /7 SIERPNIA 2022/

 1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 2. Jutro wspominamy św. Dominika, prezbitera.
 3. We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 4. W środę po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu wspominamy św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 5. W czwartek od godz. 16 do Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wspominamy św. Klarę, dziewicę.
 6. W piątek po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. W następną niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w naszej diecezji. Jak wiemy od tego roku następuje reorganizacja w kwestii kształcenia przyszłych kapłanów w naszej diecezji. Od października w naszym seminarium będą studiować najmłodsi kandydaci do święceń z kilku diecezji. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
 8. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą zapraszamy do spowiedzi.
 9. W lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek liturgii w naszym kościele. W tygodniu Msza Św. o godz. 17. Zaś w niedzielę o godz. 8, 11 i 20 w kościele parafialnym oraz o 9:30 w Jabłowie.
 10. Także Kancelaria Parafialna w tym okresie funkcjonuje inaczej. Wszelkie sprawy kancelaryjne można załatwić w zakrystii kościoła po każdej Mszy lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. /tel. 533 535 423/.
 11. Przypominamy, że w tym roku będą miały miejsce w naszej parafii Misje Święte. Odbędą się w dniach od 9 do 16 października br. Poprowadzi je ksiądz Krzysztof Herbut wieloletni koordynator Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej. Prośmy w naszych modlitwach o błogosławione owoce tego wyjątkowego czasu. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione we wrześniu.
 12. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła, a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Zachęcamy także chętnych do włączenia się w sprzątanie naszego kościoła, które odbywa się zawsze w sobotę w godz. 8-12. Można przyjść na krótszy czas wykonując tylko jakąś jedną pracę.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.