Ogłoszenia 12.12.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 NIEDZIELA ADWENTU /12 GRUDNIA 2021/

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje Adwentowe. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Daniela Nowakowskiego. W dniu dzisiejszym msze św. z naukami wg porządku niedzielnego. Jutro Msze z naukami w kościele w Gorcach o godz. 8 i 17, zaś w Jabłowie o godz. 15. We wtorek dzień spowiedzi adwentowej. Rano spowiedź od godz. 8 30 do 9. Ze względu na spowiedź Msza rano w tym dniu wyjątkowo o godz. 9. Po południu spowiedź od godz. 16 do 17 i Msza św. o godz. 17. W Jabłowie spowiedź od godz. 14 30 do 15 i Msza św. o godz. 15. Serdecznie zachęcamy do pełnego udziału w rekolekcjach.
 2. Ofiary składane jutro i we wtorek będą przeznaczone na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży, prowadzonego przez naszego Księdza Rekolekcjonistę.
 3. Nadal w zakrystii do nabycia poświęcone Opłatki Wigilijne. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary. Od dzisiaj – także w zakrystii – do nabycia są świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece są po 7 zł zaś duże po 15 zł.
 4. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 17. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
 5. We wtorek wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 6. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 7. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do uczestnictwa w tej przepięknej modlitwie.
 8. Dzisiaj zbieramy ofiary na opłacenie obowiązkowych przeglądów technicznych naszych kościołów i plebanii. Dziękujemy za okazaną pomoc.
 9. Powoli przygotowujemy się do styczniowej wizyty duszpasterskiej. Ponieważ sytuacja epidemiczna nie jest do końca opanowana, postanowiliśmy, że w tym roku Kolęda będzie miała charakter „hybrydowy”. Pierwszą formą będą odwiedziny chętnych parafian w ich domach. Jednak ze względu na panujące warunki epidemiczne będzie się to odbywało tylko na zaproszenie danej rodziny. Z tyłu kościoła znajdują się kartki z zaproszeniami i szczegółowymi informacjami na ten temat. Należy je wypełnić i wrzucić do skrzynki, która od następnej niedzieli będzie znajdowała się z boku prezbiterium. Na wypełnione zaproszenia czekamy do 26 grudnia br. Prosimy także, aby zabrać i przekazać zaproszenia sąsiadom, chorym oraz osobom mającym mniejszy kontakt z parafią. Drugą formą Wizyty Duszpasterskiej będą tak jak w zeszłym roku specjalne Msze św. kolędowe. Jest to propozycja dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie zdecydują się na zaproszenie nas do swoich domów. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym czasie, gdyż ta forma Kolędy odbędzie się dopiero po zakończeniu wizyt w domach.
 10. Od środy wchodzą nowe limity osób w miejscach kultu religijnego. Będzie to 30% miejsc w kościele. Ponieważ do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione dlatego prosimy aby na niedzielne Msze św. przynosić ze sobą certyfikaty covidowe w formie papierowej. Wystarczy położyć je na ławce w widocznym miejscu, abyśmy gdy zajdzie taka potrzeba – przechodząc przez kościół – mogli łatwo policzyć ilość osób wyłączonych z limitów. Dziękujemy za zrozumienie i pomoc.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Od tego tygodnia Niedziela kosztuje 8 zł, zaś Gość Niedzielny nadal 6 zł.