Ogłoszenia 15.05.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA /15 MAJA 2022/

 1. Trwa miesiąc maj czyli czas poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Codziennie nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą wieczorną. Z tego względu w maju nie ma wspólnotowego odmawiania różańca ani innych nabożeństw.
 2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12 30 grupa 41 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Sakramentu Komunii Świętej. Polecajmy dzieci oraz ich rodziny naszym modlitwom.
 3. Także dzisiaj po Mszy o godz. 17 00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania uczących się w szkole średniej. Obecność obowiązkowa.
 4. Od jutra dzieci pierwszokomunijne mają swój tzw. Biały Tydzień. Zapraszamy je wraz z rodzicami codziennie do następnej soboty na godz. 16 30 do kościoła na Nabożeństwo Majowe a później na Mszę Św.
 5. Jutro przeżywamy uroczystość Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 6. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pod koniec adoracji nabożeństwo majowe.
 7. W sobotę wspominamy św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
 8. W tym dniu dla naszej parafii wielkie wydarzenie. Nasz diakon Krystian Stasiak otrzyma w katedrze świdnickiej o godz. 10 00 Święcenia Kapłańskie. W związku z tym doniosłym dla naszej parafii wydarzeniem organizujemy wspólny wyjazd. Gromadzimy się o godz. 8 30 pod naszym kościołem. Planowany powrót do Gorc około godz. 13. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii kościoła.
 9. W następną niedzielę będzie miała miejsce Msza Prymicyjna Ks. Krystiana Stasiaka. Uroczyste wyprowadzenie z domu rodzinnego przy ulicy Słowackiego 22 około godz. 12 10 . Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Następnie po przyprowadzeniu Księdza Prymicjanta do Kościoła Uroczysta Msza św. o godz. 12 30 . Polecajmy naszego Diakona Krystiana gorącym modlitwom.
 10. W ubiegłym tygodniu zamówiliśmy 1000 litrów gazu do ogrzewania naszego kościoła na kolejny sezon. Bardzo prosimy o wsparcie tego dużego wydatku gdyż koszt zakupu to ponad 4000 zł. Ofiary na ten cel można złożyć w kopertach na prace remontowe z dopiskiem „Na ogrzewanie kościoła”.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.