Ogłoszenia 18.10.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
29 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /18 października 2020/

1. W dzisiejszą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Rozpoczęliśmy wykonywanie obowiązkowych przeglądów technicznych i elektrycznych naszych kościołów oraz budynku plebanii. Za wsparcie tych prac składamy serdeczne Bóg zapłać.
2. Także w dzisiejszą niedzielę odbywa się coroczne liczenie wiernych w kościołach. Po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie uczniów klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
3. Przez cały miesiąc październik o godz. 16:30 wspólnie gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, szczególnie zaś dzieci i młodzież.
4. Jutro wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.
5. We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
6. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Ofiary składane w ten dzień we wszystkich parafiach świata, tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywani są księża i katechiści pracujący na terenach misyjnych, zarówno misjonarze pochodzący z Europy, w tym również z Polski, jak i miejscowi kapłani. Są to najczęściej tereny pierwszej ewangelizacji dlatego szczególnie potrzebują naszego wsparcia finansowego. Bardzo często tylko dzięki istniejącym już na całym świecie parafiom jest możliwe ich funkcjonowanie.
8. Nadal można zabierać z kościoła kartki wypominkowe. Wypełnione kartki prosimy włożyć w kopertę i wrzucić do skrzynek, które są wystawione z przodu kościoła przy bocznych ołtarzach. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominek.
9. W związku z zarządzeniem władz państwowych od dnia wczorajszego weszły w życie nowe obostrzenia dotyczące naszego funkcjonowania w tzw. żółtej strefie. Oprócz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa nie tylko w kościele, ale także w całej przestrzeni publicznej pojawiło się nowe zalecenie dotyczące ilości osób mogących uczestniczyć w liturgii. Od wczoraj jest to 140 osób w naszym kościele parafialnym. Dla nas nic to nie zmienia ponieważ na Mszach niedzielnych jest nas mniej niż dopuszczają nowe przepisy.
Nadal zachęcamy aby wchodząc i wychodząc z kościoła korzystać z płynu do dezynfekcji rąk.
10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.